Παραγωγή και εμπόριο ανθότυρου Άργος
Η εταιρεία μας “Η ΣΤΡΟΥΓΚΑ” που βρίσκεται στο Άργος, παράγει με μεράκι και ζήλο ανθότυρο, συνδυάζοντας τις παραδοσιακές συνταγές με όλα τα πλεονεκτήματα της σύγχρονης τεχνολογίας.
Όλα μας τα προϊόντα παράγονται από γνήσιο ελληνικό γάλα, ενώ αποφεύγουμε αυστηρά τη χρήση πρόσθετων συντηρητικών και χρωστικών. Το γάλα της τυροκόμησης παράγεται από ζώα που βόσκουν ελεύθερα στην περιοχή μας, δεν χρησιμοποιούνται λιπάσματα, εντομοκτόνα, ζιζανιοκτόνα ή άλλοι ρυπαντές.
![]() ![]()
Μπορείτε να το απολαύστε σκέτο, με φρέσκια και συχνά χρησιμοποιείτε σε συνταγές όπως πίτες, σαλάτεςκ.α.
Η Θρεπτική αξία του ανθότυρου
Έχει πλούσια διατροφική αξία καθώς είναι πηγή θρεπτικών συστατικών απαραίτητων για τον οργανισμό και έχει αρκετά χαμηλή περιεκτικότητα σε αλάτι. Είναι πλούσιο σε πρωτεΐνη υψηλής βιολογικής αξίας, ασβέστιο, μαγνήσιο, φώσφορο, βιταμίνες Α, Ε και Β.
> 370 θερμίδες ανά 100γρ.
|
![]() |
ΜΥΤΙΚΑΣ ΧΟΥΝΗΣ, Άργος 21200 / Αργολίδα
Τηλ: 2751061608, 2751063417 Φαξ: 2751025696 Κιν: 6937175991
|